Co navštívit a zažít v Brně?

Super Panda Circus

Pokud chcete zažít opravdu něco, na co dlouho nezapomenete ba dokonce budete ten zážitek mít v sobě napořád, doporučujeme zkusit navštívit bar Super Panda Circus. I když ono označení bar také není úplně správné, protože se rozhodně nejedná o klasický bar, kde si vybíráte z tradičních margharit, cuba libre či mojita. V tomto baru to vše začíná už u vstupních dveří.

Ačkoliv je adresa dohledatelná, bar není nijak zvlášť označen, kromě malé cedulky s provozovatelem a jeho údaji zkrátka nepoznáte, že se jedná o bar, protože zde nejsou žádné slunečníky s druhem piva, které se uvnitř čepuje (jestli vůbec nějaké?) ani nabídka nápojů, která je dostupná. Vše to totiž začíná zvonkem. Každý, kdo se chce dostat dovnitř, musí nejprve zazvonit na zvonek a zde buď začne nebo nezačne příběh. Pokud je volná kapacita uvnitř, otevřou se vám dveře a vy můžete odrhnout závěs za dveřmi a vstoupit dovnitř. Pokud je však obsazeno, dveře se neotevřou. Aby to bylo ještě více zajímavé, tak do baru není možné udělat rezervaci, můžete pouze v průběhu večera zavolat a informovat se, jaká je aktuální obsazenost, ale přímo místa si zarezervovat nemůžete. Když máte štěstí a dveře se vám otevřou, vy rozhrnete šál a u vstupu vás přivítá příjemná obsluha, máte možnost si odložit nepotřebné svršky do šatny. Obsluha vás seznámí s aktuální nabídkou drinků (které pravidelně obměňují) a poví vám historii toho, jak zrovna tato kolekce drinků, které nabízejí vznikla, případně čím byla inspirovaná. Mezi inspiraci, kterou bar již využil, patřil například dadaismus, úpadková literatura, vesmír či jiné. Nikdy prostě nevíte, do čeho jdete a nikde se to dopředu ani nemáte šanci dozvědět. Pro ještě intenzivnější zážitek je všem zákazníkům doporučeno propláchnout si ústa a vyčistit chuťové buňky mátovým čajem. Obsluha vás poté zavede do samotného baru. Už jenom atmosféra a uspořádání baru je prostě zážitkem, který vás jen tak nepotká. V baru totiž nesedíte klasicky naproti sobě, ale sedíte jak v kině, tedy naproti baru. Abyste se mohli koukat na kulturní představení, které pro vás připravují pravidelně barmani při míchání či připravování drinků. I když tam půjdete s milým doprovodem, vězte, že zkušenosti a um barmanů jistě přitáhne vaši pozornost a všichni budete zírat, co všechno barmani dokážou a jak je vůbec možné, že toto namíchají.

Po chvilce k vám přijde číšník, který vám donese aktuální menu, ve kterém si přijdou na své milovníci alkoholických nápojů i úplní abstinenti. Ke každému drinku se váže příběh, určitě se nebojte si o něj říct a poslechnout si jej. Pokud si však úplně nevyberete nebo budete chtít jinou kombinaci drinku, neváhejte a s číšníkem se o svém přání pobavte. Pokud však vůbec netušíte, na co vlastně máte chuť, číšník s vámi probere vaše oblíbené drinky, vaše chutě a barman vám připraví drink doslova přímo na míru, přesně podle vašich preferenci a chutí. Nebojte se experimentovat, v tomto baru se to opravdu vyplatí. Takže až někdy pojedete do Brna, vykašlete se pro jednou třeba na casina a zajděte do Super Panda Circus, když budete mít štěstí, máte o kulturní zážitek postaráno.

10 Aug 2021