Úvodní slovo primátora statutární města Brna

Vážené dámy a pánové,
povolání hasiče, to byl vždycky sen každého správného kluka s trochou kuráže a s dobrodružstvím v krvi. Některým se tento sen vyplnil, ale brzy zjistili, že hasiči, to nejsou jen modré uniformy a blikající auta. Je to tvrdá dřina, ve které je denním chlebem riskování vlastního života pro pomoc druhým. I přesto se ale hasiči nevzdávají a stále pokračují ve svém nelehkém poslání. Za to jim patří naše úcta.

Mistrovství republiky v požárním sportu má mnoho významů. Především umožňuje sportovcům se odreagovat od své pracovní rutiny a zasoutěžit si – věřím, že tentokrát jim přijde vhod, že jde „jen“ o výkon a nikoliv o lidské životy. A v neposlední řadě turnaj ukazuje divákům, co vlastně hasičské řemeslo obnáší a s čím vším se musí hasič ve své práci porvat.

Město Brno disponuje profesionálním hasičským sborem již od roku 1864. V tomto předběhlo mnoho významných evropských měst. Počátky požárního sportu u nás sahají do šedesátých let minulého století. Jsem rád, že se nám daří tuto hezkou tradici udržovat a že právě Brno hostí tak zajímavou akci, jakou mistrovství beze sporu je.

Když nebudete zrovna povzbuzovat své favority v hasičském útoku, navštivte brněnské ulice, poznejte místní památky, kulturu či ochutnejte něco málo z naší neustále se zlepšující gastronomie. Uvidíte, že budete na pobyt u nás rádi vzpomínat. Dámy a pánové, vážení sportovci, přeji vám příjemnou zábavu.

 
Petr Vokřál
primátor statutárního města Brna

Napsat komentář