Součástí mistrovství bude také charitativní akce Nadace ČEZ

Od 26.8. do 28.8. se v Brně uskuteční Mistrovství České republiky v požárním sportu. Součástí prvního dne soutěže bude charitativní akce Nadace ČEZ.

První soutěžní den se odehraje v centru Brna na náměstí Svobody, kde lidé uvidí atraktivní podívanou v podobě disciplíny výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Nadace ČEZ se akce zúčastní se svým projektem „Pomáhej pohybem“.

Návštěvníci budou mít možnost minutovým šlapáním na dobročinných kolech finančně podpořit našeho bývalého příslušníka Dušana Bábíčka, který vážně onemocněl amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a v loňském roce musel naše řady ze zdravotních důvodů opustit. Druhým obdarovaným bude jihomoravská organizace APLA, asociace pomáhající lidem s autismem.

Dobrovolníci stráví v sedle vždy minutu. Vydaná energie ze šlapání se následně převede na finanční příspěvek. Do sedel charitativních kol bude možné zasednout v pátek 26. srpna v Brně na náměstí Svobody v čase 10.00 – 17.00 hodin. Slavnostní předání symbolických šeků obdarovaným proběhne v neděli 28. srpna při slavnostním zakončení mistrovství na stadionu VUT Pod Palackého vrchem. Věříme, že se do této charitativní akce zapojí nejen hasiči, ale také široká veřejnost. Děkujeme proto Nadaci ČEZ a všem, kteří se rozhodnou protáhnout své tělo a zároveň pomoci dobré věci.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

nadace-CEZ-banner-pomahej-pohybem-brno-mistrovstvi-ceske-republiky-v-pozarnim-sportu.jpg

 

Napsat komentář